Masaż leczniczy

użyj scrollera do przewijania

MASAŻ KLASYCZNY/ LECZNICZY

To rodzaj masażu, który rozluźnia napięte mięśnie, pozwala ukoić nerwy, uelastycznia tkanki skórne i podskórne, blizny oraz zwyrodnienia. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie zniwelować zastoje naczyniowe, zwiększyć ukrwienia w tkance podskórnej i mięśniach, rozluźnić tkanki mięśniowe, likwidować tkankę tłuszczową.

Masaż klasyczny może być stosowany jako TERAPIA oraz jako TECHNIKA RELAKSACYJNA, ODPRĘŻAJĄCA, POBUDZAJĄCA ORAZ LECZNICZA. Pozytywnie oddziałuje również na psychikę oraz stan fizyczny osób przemęczonych.

TECHNIKI MASAŻU KLASYCZNEGO:

Masaż jest zabiegiem polegającym na zastosowaniu różnych metod dotykania, tj.: głaskania, oklepywania, rozcierania, wstrząsania, wyciskania  i ugniatania. Mogą to być techniki spokojne lub dynamiczne o mocnym lub słabym natężeniu. Każdą z nich, można stosować jedną lub dwiema rękami, w zależności od masowanego miejsca.

 EFEKTEM ZASTOSOWANIA MASAŻU JEST M.IN. ŁAGODZENIE TAKICH DOLEGLIWOŚCI, JAK:

Jednak nie zawsze masaż klasyczny jest zalecany. PRZECIWWSKAZANIEM DO MASAŻU JEST:

Zaznaczyć należy, iż nawet po prawidłowo dobranym do stanu zdrowia masażu, dolegliwości bólowe mogą się zwiększyć. Dopiero po zastosowaniu kilku takich zabiegów, można odczuwać zdecydowaną poprawę, dlatego wskazane jest wykonanie nawet do 10 powtórzeń. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli po wykonanym masażu nastąpi gwałtowne pogorszenie, należy poinformować o tym masażystę. W takim wypadku, może on zmienić wykorzystywane techniki masażu lub zalecić wizytę u fizjoterapeuty czy lekarza.