Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny (inaczej: drenaż limfatyczny)- jest jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia obrzęków limfatycznych czy walki z cellulitem.

Przytoczona technika masażu poprawia metabolizm organizmu, pobudza układ limfatyczny a także przyśpiesza proces oczyszczania.

Jest to zabieg, który ma na celu pobudzenie oraz usprawnienie przepływu limfy (chłonki) w całym ciele lub masowanym odcinku. Dedykowany jest również osobom, które chcą sprawić by ich skóra stała się jędrniejsza albo chcących przyspieszyć odchudzanie.

Drenaż nie przypomina tradycyjnego masażu, ponieważ ruchy wykonywane przez masażystę mają za zadanie „przepchnąć” limfę oraz udrożnić węzły chłonne (bardzo wolne tempo masażu: ok. 10-15 ucisków/min.) Taki masaż wykonuje się płynnie i delikatnie a także zgodnie z tempem przepływu limfy.
Zaznaczyć należy również, iż masowanie wskazaną techniką okolic ciała dotkniętych cellulitem, daje lepsze efekty niż stosowanie chemicznych preparatów czy kapsułek, za których koszt jest dosyć spory.
Dlatego też, jednym z najskuteczniejszych sposobów masażu, który pomaga pozbyć się cellulitu, jest drenaż limfatyczny wykonany oczywiście rękoma doświadczonego masażysty lub fizjoterapeuty.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA MASAŻU / DRENAŻU LIMFATYCZNEGO :

Z POWODZENIEM MOŻNA GO STOSOWAĆ W: