Lodaer Img

Krioterapia

Krioterapia

Krioterapia to metoda leczenia, wykorzystująca wpływ niskich temperatur na ciało. Ma wiele zastosowań medycznych, zarówno profilaktycznych, jak i stricte leczniczych. Znana była już w średniowieczu, gdzie wykorzystywano okłady z lodu i śniegu do łagodzenia obrzęków i bólu. W Przychodni Etos stosujemy tę metodę w celach rehabilitacyjnych w formie krioterapii miejscowej.

Mechanizmy i rodzaje krioterapii W zetknięciu z niskimi temperaturami, w organizmie człowieka zaczynają przebiegać procesy mające na celu poprawę ukrwienia i zapobieganie nadmiernemu wychłodzeniu. Aktywowane są naturalne procesy ochronne i znieczulające.

Istnieją dwa rodzaje poddawania się temu sposobowi leczenia:

Krioterapia ogólna, działająca w zasadzie jak odwrócona sauna. Chory przez jakiś czas przebywa w specjalnym pomieszczeniu, w którym temperatura dochodzi do ekstremalnie niskich wartości.

Krioterapia miejscowa, która polega na schłodzeniu zmienionego chorobowo obszaru ciała specjalnym aplikatorem. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się ciekły azot.

Tuż po punktowym lub całościowym ochłodzeniu organizmu, następuje nagłe zwężenie naczyń krwionośnych. Ich późniejsze rozszerzenie powoduje poprawę krążenia, a więc lepsze dotlenienie komórek i organów. Usprawnia też działanie i elastyczność naczyń krwionośnych – krioterapia może być z powodzeniem stosowana na przykład w przypadkach leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Leczenie zimnem sprawdza się też w leczeniu obrzęków, stanów zapalnych i bólu. Co więcej, przeciwobrzękowe działanie krioterapii miejscowej jest zauważalne praktycznie natychmiastowo.

Zabiegi krioterapii miejscowej wykonujemy specjalistycznym urządzeniem KRIOPOL – R 26.

Urządzenie KRIOPOL – R 26, wykorzystuje do działania opary azotu. Urządzenie jest w stanie osiągnąć temperaturę -160 stopni Celsjusza. W naszej przychodni ten rodzaj terapii pomógł wielu osobom z dotkliwymi poparzeniami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, a nawet nowotworowymi zmianami skórnymi. Ze względu na ekstremalne warunki, jakim poddawane jest ciało, krioterapii powinny unikać osoby, które cierpią na takie schorzenia, jak choroba wieńcowa, niedokrwistość czy immunosupresja. Pamiętaj, żeby przed przeprowadzeniem zabiegu zasięgnąć porady specjalisty z naszej przychodni, który stwierdzi, czy jest to właściwy dla Ciebie sposób leczenia.

Cennik - Krioterapia

Cennik podstawowy

Cena
Pojedyńczy zabieg 30 zł

Pakiety

Liczba usług Cena
Pakiet 10 zabiegów 10 280 zł

Zarezerwuj wizytę już teraz!