Telemedycyna

Wykorzystanie telemedycyny

Telemedycyna to nowoczesna forma świadczenia usług medycznych. Jest szerokim spektrum rozwiązań mającym na celu poprawę kontaktu na linii lekarz / fizjoterapeuta – pacjent.
W Przychodni Etos wykorzystujemy zatem zdobycze technologii telekomunikacyjnych, informatycznych i medycznych. Telemedycyna da każdemu pacjentowi poczucie indywidualnego podejścia i znacząco ułatwi przeprowadzanie leczenia!

W jakich przypadkach i w jaki sposób wykorzystujemy telemedycynę w Przychodni Etos?

Wykorzystanie telemedycyny
Znana już od lat 60. XX wieku, ta metoda pozwala na monitorowanie stanu zdrowia pacjenta na odległość, a także udzielanie konsultacji i porad. To doskonała metoda dla mieszkańców małych miasteczek lub wsi, którzy chcieliby skorzystać z usług naszej przychodni, jednak nie mogą się do niej fizycznie dostać.
W Etos zajmujemy się rehabilitacją i fizjoterapią, dlatego rozumiemy, że pacjent mający problemy z poruszaniem się, nie zawsze może mieć możliwość dostania się do nas w razie nagłego przypadku. Wtedy do gry wchodzi telemedycyna – jeden telefon do przychodni, a lekarz udzieli specjalistycznej porady, która zapewni nawet czasowe bezpieczeństwo. Jest to o wiele lepszy sposób, niż szukanie rozwiązania problemu w internecie, ponieważ samodiagnozy mogą skończyć się pogłębieniem urazu.
W Przychodni Etos nie zapominamy też o pacjentach z wadą słuchu. Nasza placówka jest przystosowana do obsługi dotkniętych tym schorzeniem osób. U nas nikt nie musi się bać problemów z zapisami! Wystarczy pójść do naszej placówki lub skorzystać z możliwości internetowego połączenia z recepcją. Wtedy to automatycznie połączymy pacjenta i recepcjonistę z tłumaczem języka migowego – w Etos osoba z wadą słuchu już nigdy nie będzie musiała czuć się niekomfortowo.

Jeśli Twoja ciąża jest zagrożona, a Ty nie możesz zbyt często wychodzić z domu, specjaliści z Przychodni Etos zajmą się Twoim przypadkiem. To u nas istnieje możliwość wykonania w domu badania KTG (czyli kardiotokografii, badania kontrolującego skurcze macicy i pracę serca płodu), a nawet wypożyczenia aparatury do domu i codziennych telefonicznych konsultacji i kontroli wyników badań przez lekarza. W naszej klinice pomoc znajdą też osoby potrzebujące rad psychoterapeutów. Dzięki systemowi telemedycyny skontaktujesz się z psychologiem Etos bez wychodzenia z domu. Telemedycynę wykorzystać mogą również rodzice lub dzieci! Osoby starsze ale także dzieci często nie chcą lub zapominają o przyjmowaniu leków, a w przypadkach wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak astma oskrzelowa czy nawet alergie, regularność jest kluczem do poprawienia swojego stanu. W celu wsparcia takich osób, możemy zaoferować zastosowanie opaski sidly care, która monitoruje na bieżąco parametry życiowe, przypomina o zażyciu leków i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

22 831 52 81

517 015 235

rejestracja@przychodniaetos.pl

Godziny pracy pn.-pt.: 8.00-18.00
Adres: ul. Muranowska 1, Warszawa

Rejestracja