Lodaer Img

Diatermia krótkofalowa

Diatermia krótkofalowa

Diatermia krótkofalowa jest to element fizykoterapii, polegający na miejscowym ogrzewaniu tkanek ludzkiego organizmu, poprzez zastosowanie wysokiego napięcia elektromagnetycznego. Umożliwia na dotarcie do najgłębszych tkanek, przy jednoczesnym braku zmiany temperatury skóry, co sprawia, że jest ona doceniana i często stosowana. Ciepło właśnie tam najskuteczniej oddziałuje na obolałe, chore tkanki, a nie na powierzchni skóry, jak to ma miejsce w przypadku ciepłolecznictwa.
Zaletą tego typu zabiegu jest pokonanie bariery, jaką w klasycznej termoterapii stanowi skóra i podskórna tkanka tłuszczowa, które działają izolacyjnie, co powoduje, że dostarczenie ciepła do struktur położonych głębiej jest utrudnione. Energia pochodząca z diatermii krótkofalowej dociera bez przeszkód w głąb ciała, co sprawia, że na leczone obszary, przekształcone ciepło działa bezpośrednio. Pozwala to na usunięcie zmienionych chorobowo tkanek.

diatermia wytwarza pole elektromagnetyczne, które działa wewnątrz tkanek i ma możliwość dotarcia do najgłębszych struktur.


Diatermia krótkofalowa pozwala osiągnąć ogromne postępy w okresach rehabilitacji pourazowej. Niwelowane są dolegliwości bólowe spowodowane zwyrodnieniami kręgosłupa i wszelkimi bólami mięśni. Wysoką skuteczność zabieg diatermii wykazuje również w przypadku stanów poodmrożeniowych, przewlekłych zapaleniach krtani, zatok i uszu.

Diatermia krótkofalowa charakteryzuje się częstotliwością i mocą fal elektromagnetycznych wynoszącą od 2,45 do 27,12 MHz. Stosowana powinna być także wspomagająco w leczenie schorzeń układu oddechowego włącznie z dychawicą oskrzelową. Dodatkowo poprzez wytwarzanie ciepła w tkankach, działa: Zalicza się do nich m.in.: • przeciwbólowo • rozluźniająco • redukująco napięcie mięśniowe • podnosząc ilość leukocytów i limfocytów, czyli zwiększa odporność organizmu.

Poprawia również pH i przyczynia się do przyspieszenia komórkowej przemiany materii, co wspiera odnowę biologiczną oraz wspomaga gojenie się ran. Tego typu leczenie polecane jest również osobom z problemami z więzadłami. Zabieg nie jest skomplikowany, trwa 5-20 minut, a przed przystąpieniem do niego należy upewnić się, że całe ciało jest suche. W okolice, które poddawane są rehabilitacji przykładane są elektrody, przez które przepływa prąd, łagodzący ból i rozluźniający.

Cennik - Diatermia krótkofalowa

Cennik podstawowy

Cena
Poejdyńczy zabieg 25 zł

Pakiety

Liczba usług Cena
Pakiet 10 zabiegów 10 230 zł

Zarezerwuj wizytę już teraz!